Zvěřinec - Zámek Častolovice

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Zvěřinec

Co u nás najdete

Zámecký zvěřinec byl založen se záměrem o vytvoření tzv. " petting farm", které jsou rozšířeny v Evropě a v USA. Jsou to místa, kde mají děti možnost prohlédnout a pohladit si různé druhy domácích i cizokrajných zvířat, které viděli třeba jenom v knížkách nebo na obrázcích. V současné době v našem zvěřinci můžete vidět pštrosy Emu, lamy, Shetlandské poníky, oslíky, Kamerunské ovce a kozy, nejmenší plemeno ovcí na světě Quessant, Göttingenská prasátka, holuby pávíky, perličky, pávy a rozmanité druhy papoušků a bažantů. Oblíbenými mazlíčky jsou zakrslí králíčci, kteří si volně hopskají po celém areálu.

Zámecký zvěřinec je přístupný veřejnosti po celý rok. Ovšem v průběhu zimních měsíců jsou někteří jeho obyvatelé přemístěni do zimoviště.

Stále se snažíme Zámecký zvěřinec a celý park upravovat a vylepšovat např. stavbou nových voliér, výběhů a domků pro zvířátka.
V roce 2006 bylo založeno Občanské sdružení na podporu Zámeckého zvěřince a parku, které nám díky Vašim příspěvkům významně pomáhá.
Bankovní spojení 517864864/2700
V areálu je také umístěna kasička pro příspěvky v hotovosti.

Všem předem děkujeme.


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky