Prohlídky zámecké Expozice - Zámek Častolovice

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Prohlídky zámecké Expozice

O zámku


Jednotlivé místnosti jsou zařízeny historickým nábytkem od dob renesance až po biedermeier.
Sbírku obrazů tvoří především originály Karla Škréty, Lucase van Valckenborga a J. H. Schönfelda. Dekorační látky, množství osobních předmětů, fotografií a květin dávají návštěvníkům pocit jakoby přišli na návštěvu ke Sternbergům.

Bývalá jídelna, nazvaná Tobiáška, je zdobena malovaným kazetovým stropem. Výjevy na kazetách zachycují příběh žida Tobiáše. Na stěnách visí obrazy českých panovníků v životní velikosti. Slavnostní stůl je prostřen. V dřívější době zde byly pořádány hostiny, ale i v současnosti může Tobiášova jídelna sloužit pro významné události např. v roce 2002 se zde konalo setkání prezidentů Výšehradské čtyřky.  

Arkádová chodba s množstvím květin, které svou vůní vhodně doplňují atmosféru celého zámku, návštěvníky uvede do Rytířského sálu s rozlohou 300 m2. Na původním renesančním kazetovém stropě jsou zachyceny příběhy ze Starého zákona, zdi tohoto sálu jsou dekorovány obrazy předků Šternberků. Součástí Rytířského sálu je kaple Božího těla, ve  které se nachází oltář s renesančními reliéfy z roku 1601.

Zámecká knihovna a Tapetový pokoj představí hostům ty nejzajímavější obrazy celé sbírky.

Majitelka zámku Franziska Diana Phipps Sternbergová, která patří k významným bytovým architektům, věnuje velkou pozornost nejenom Expozici, ale také celkové prezentaci zámku a parku. Jejím cílem je, aby se zde návštěvníci cítili
příjemně a pohodlně.


Pro bezbariérový přístup do zámecké Expozice je k dispozici zvedací plošina a pro nevidomé jsou připraveny speciální hmatové prohlídky.

Vstupné do zámecké Expozice:

Dospělí                                  115,-
Děti od 3 let, senioři, ZTP      75,-
Děti mateřských škol              45,-
Rodinné slevy

Poslední prohlídka začíná v 17:00 hodin.
Předem objednané výpravy obdrží slevu na vstupné ve výši 10%.
Psi všech ras (na vodítku) mají povolen vstup do Expozice, jejich majitel ovšem odpovídá za případné škody či nečistotu.


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky