Park - Zámek Častolovice

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Park

Co u nás najdete

Pod mohutnými stromy rostou keře azalek, rododendronů a další rostliny. Do Růžové a Vodní zahrady nechala majitelka zámku nasázet různé druhy květin. Parku dominuje staletá lipová alej, která pokračuje dál přes řeku Bělou až k Synkovu.
Na rybníku s ostrůvkem každoročně hnízdí divoké kachny. V průběhu léta 2009 u zámeckého rybníku proběhla výstavba altánu Gloriet, který návštěvníkům nabízí občerstvení a příjemné místo pro posezení. Nedaleko altánu se nachází často navštěvované dětské hřiště.

Nedílnou součástí zámeckého parku je obora s bílými daňky a rodinou jelena Dybowského. V menší obůrce je možné si prohlédnout srnce Matýska. Tak jako jeho kamarádi, i on má rád pohlazení, tvrdý chléb nebo malé jablíčko. Divoká svině Marta má své útočiště v části obory určené pro daňky
a má také své pravidelné obdivovatele.

Od roku 2001 se začaly v parku objevovat sochy. První takovou plastikou byl červený Čáp, který u vjezdu do parku vítá návštěvníky. Záhy na hladině zámeckého rybníka přibyla Vážka, na louce Cyklista, dřevěné Torzo a Stříbrný Kůň, další Stříbrný kůň se nachází ve výběhu oslíků v Zámeckém zvěřinci. Všechna tato díla vytvořil Vladimír Pešek, pocházející z nedalekého Vamberka. Mezi poslední přírůstky se řadí pískovcová socha Stromového muže a hlava Vodníka, které pocházející z dílny sochaře Miloslava Kaprase.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky